Beacon Coffee

Vizyon & Misyon

Beacon Coffee

VİZYON

Günün içine gizli küçük keyifler ve lezzetlerin hayatı güzelleştirdiğine, bu küçük şeylerin de en az büyük mutluluklar kadar hayatı anlamlı kıldığına inanıyoruz. Beacon Coffee’yi de insanlara kendilerini huzurlu, keyifli, iyi hissettiren, sıradan bir güne küçük güzel bir ayrıntı ekleyen bir mekan olarak hayal ettik. Bu hayalle Beacon’ı sadece ziyaretçilerine lezzetli ürünler sunan bir işletme olarak değil, dekorasyonundan çalınan müziklere, elemanlarının güler yüzünden ürünlerin sunuluşuna, aydınlatmasından menüsüne seçilen yiyeceklere kadar her ayrıntının sizlere gününüzü güzelleştiren küçük bir deneyim yaşatmasını amaçladık.

MİSYON

Hayatın keyifli küçük ayrıntılarından belki de en yaygın deneyimleneni, sanırız kahvedir. Fakat kahvenin hayatımıza bu kadar hızlı girip yerleşmesi, kahveyle ilgili beklenti ve hassasiyetlerimizi de hızla geliştirdi. Gelinen bugünde artık sıradan bir kahve içmek değil, kaliteli ve özenle hazırlanmış o gerçek kahveyi içmek istiyoruz.

Beacon Coffee, özellikle kaliteli kahve konusuna yoğunlaşmıştır ve uzman kahve tiryakilerinin üst düzey beklentilerine yanıt verebilecek geçek kahve deneyimini yaşatmayı misyon edinmiştir. Burada her zaman, dünyanın en kaliteli ve en aromatik kahve çekirdekleri kullanılmaktadır. Bu çekirdeklerin hijyenik ortamlarda ihraç edilmesi ve saklanması konusunda en iyi koşullara sahip olan ve kahve çekirdeğinin kavrulması işleminde en deneyimli olan uzman firmalarla çalışılmaktadır.

Kahve deneyiminin en önemli bileşeni kaliteli kahve çekirdeği ise diğeri kullanılan ekipmanın kalitesidir. Beacon’da kurulan teknik sistem, sizlere bu deneyimi yaşatmak için her ayrıntısı hesaplanarak oluşturulmuş üst düzey bir sistemdir.

  1. Su Kalitesi: Kahvenin tadı ve dokusunu etkileyen en önemli unsur, kullanılan suyun kalitesidir. Beacon, su kalitesini istenen düzeyde sağlamak için profesyonel bir su arıtma sistemine sahiptir. Buradaki tüm makinalarda filitrasyondan geçirilmiş ve sertlik derecesi ayarlanmış kaliteli su kullanılır.

 

  1. Makine ve ekipmanların kalitesi: Beacon sizlere üst düzey kahve deneyimi yaşatmak için bu sektördeki en deneyimli markaların, üst düzey kahve makinalarını ve ekipmanlarını kullanmaktadır.

 

  1. Makinaların kalibrasyonu ve bakımı: Beacon’da en çok üzerinde durduğumuz konu, elde ettiğimiz kaliteyi sürdürmek ve ziyaretçilerimize her zaman aynı kalitede kahve içeceklerinin güvencesini vermektir. Kaliteyi sürdürmedeki en büyük güçlük, makinaların bakımının düzenli olarak yapılması zorluğudur. Bakımları geciken ve kalibrasyon ayarları bozulan makinalardan kaliteli ürün almak imkansızdır. Bu nedenle Beacon olarak kahve üretim zincirindeki her bir makinanın bakım ve temizlenmesini titizlikle takip ediyor, kalibrasyon ayarlarını teknik servisimizle sürekli denetliyoruz .

 

  1. Alanında uzman baristalar: Baristalarımızın eğitimlerini akredite edilmiş kurumlardan almış olmalarına dikkat ediyoruz ve kendilerini geliştirmek için eğitimlerine devam etmelerine önem veriyoruz. Sadece kaliteli kahve hazırlamak için değil, aynı zamanda kahve kültürünü yaymak için de eğitimi önemli görüyoruz. Öyle ki, isterseniz içtiğiniz kahvenin özellikleri veya yapılma tekniğinin püf noktaları hakkında baristalarımızdan bilgi alabilin istiyoruz.

 

Klasik Çay:

Kahve üzerine uzmanlaşmış bir yerde eğer klasik çay da ikram edeceksek, öyleyse onun da kahvelerimiz kadar özel olması gerektiğine inandık. Bu nedenle epeyce denemeden sonra birçok çayı birleştirerek bir karışım elde ettik. “Ahmad” ve Seylan çayları gibi en kaliteli markaların çaylarıyla elde ettiğimiz bu özel harman, en koyu çay tiryakisini bile memnun etme iddiasındadır.

 

Bitki Çayları:

Güzel kahvelere ara vermek için ya da kahve tercih etmeyen konuklarımız için farklı lezzetler ve kokular içeren bitki çayları tasarladık. Hepsi için keyifli karışım deneyleri yaptık ve gerçekten bir fark yaratmak için çok özendik. Bu çayları denemeden önce kokularını test etmeniz için küçük test şişeleri oluşturduk. Böylece hepsini koklayarak, hangisini içmek istediğinize karar vermenizi kolaylaştırmak istedik.

 

Tatlılarımız:

Tüm malzemelerimizi özenle, en kaliteli olanlardan seçiyoruz. Örneğin tatlılarımızda gerçek tereyağı, kakao yerine gerçek çikolata kullanıyoruz. Kullandığımız yumurtalar Balıkesir yöresindeki bir çiftlikten gelen 1 numara köy yumurtasıdır. Her bir tatlıyı şeflerimizle birlikte defalarca ince ayarlamalar yaparak geliştirdik. Sizlerden gelen geri bildirimlerle daha da iyileştirdik.

 

Yemeklerimiz:

Kullandığımız tüm malzemelerin günlük olmasına, depolanan malzemelerin taze kalmasına özel dikkat gösteriyoruz. Lezzetli olduğu kadar sağlıklı olmaları için de tercihlerde bulunuyoruz. Örneğin; ekşi mayalı ekmek, 1 numara yumurta, detoks içecekler, faydalı sebzeler ve şifalı baharatlarla lezzetler oluşturmaya çalışıyoruz. Lezzetli olduğu kadar farklı damak deneyimleri de sunmaya çalışıyoruz.

 

Umarız tüm bu çabalarımız hedefine ulaşır ve siz değerli konuklarımızın hayatına küçük güzel bir iyi hissetme katabiliriz.

 

Vizyon & Misyon